Leczenie rumienia na twarzy jest obecnie możliwe dzięki nowym zabiegom Laserem Harmony XL pro Dye-VL. To nowatorski sposób, który rekomendowany jest przez najlepsze kliniki na całym świecie. Stosowany jest przy wiotkości skóry (fotostarzenie się), niewielkich zmianach naczyniowych, trądziku różowatym, naczyniakach płaskich, przebarwieniach oraz oczywiście w usuwaniu rumienia.
Ludzkie komórki podlegają bowiem naturalnemu procesowi starzenia, które może być szybsze w niektórych przypadkach. Komórki skórne starzeją się szybciej, jeśli skóra jest przez dłuższy czas wystawiona na promieniowanie UV i światło słoneczne. Siłą rzeczy najszybciej proces ten postępuje na najbardziej eksponowanych obszarach: na twarzy, szyi, dekolcie oraz ramionach. W efekcie niekiedy pojawia się też rumień.
Zobacz też: Rumień na twarzy – zabiegi w Clinica Cosmetologica + DARMOWE KONSULTACJE
Jak zadbać o starzejącą się skórę
Następstwem zmian są zmarszczki oraz wysuszenie skóry, spada też jej elastyczność. Mogą pojawić się przebarwienia i rumień. Także z powodu nierównego rozłożenia melaniny. Można to jednak powstrzymać. Zarówno rumień naczyniowy, jak i inne zmiany skórne usuwa się dzięki nowoczesnym urządzeniom. Najczęściej polecany jest jest zabieg DyeVL z platformy Harmony XL. Przede wszystkim ze względu na technologię, która pozwala na zastosowanie odpowiedniej długości światła dobrze pochłanianego przez melaninę. Dzięki temu rumień naczyniowy można usunąć poprzez podgrzanie komórek, które zostają zlikwidowane. Najpierw wprawdzie skóra jest ciemniejsza, ale potem szybko komórki zostają wchłonięte i nie ma po nich śladu. Leczenie rumienia jest szybkie i skuteczne.
Laser Harmony XL pro Dye-VL
Rumień naczyniowy to jednak nie jedyne zastosowanie tego lasera. Można dzięki niemu zniwelować wszystkie efekty fotostarzenia: nadmierną suchość skóry, pomarszczenia i przebarwienia. Niekiedy można go stosować zapobiegawczo, zwłaszcza w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Sprawdza się w usuwaniu rumienia, ale także trądziku różowatego.
Sercem lasera jest głowica DyeVL, będąca najnowocześniejszym, wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Dzięki temu jest niezmiernie wszechstronna i skuteczna. Wspomagają ją trzy filtry, koncentrujące światło w węższym zakresie. Zapewniają tym samym bezpieczeństwo zabiegu, podczas którego wykorzystuje się jedynie światło o długości w przedziale 500 do 600 nm. Skraca to zabieg, zapewniając przy tym pacjentowi maksymalne zmniejszenie niedogodności. Także dzięki bezpośrednio połączonej z głowicą zabiegową końcówką chłodzącą.
Przed zabiegiem laserem Harmony XL pro Dye-VL
Przygotowanie do zabiegu usunięcia rumienia nie jest trudne. Wystarczy wybrać się na kwalifikację lekarską. Podczas wizyty skóra zostanie poddana kompleksowej ocenie, ze szczególnym uwzględnieniem zmian: przebarwień, znamion barwnikowych i innych. Lekarz ocenia też podatność pacjenta na bodźce i ogólny stan skóry. Lekarz robi też tzw. kliniczną próbę laserową, którą przeprowadza się tuż przed rozpoczęciem zabiegu. Dzięki temu dobiera się najbardziej efektywną wartość energii i czas trwania impulsu. Jednocześnie nie będzie też ona w żaden sposób niebezpieczna i będzie można usunąć rumień bez żadnego ryzyka. Z reguły stosuję się serię zabiegów: 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni.
Przebieg zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL
Bezpośrednie przygotowanie do zabiegu to przede wszystkim oczyszczenie skóry. Dopiero po jego przeprowadzeniu można nałożyć na nią protektor, który będzie chronił oczy. Następna faza to posmarowanie skóry przezroczystym żelem. Wtedy następuje właściwa faz zabiegu, czyli kierowanie na skórę impulsów świetlnych. Nie są one bolesne, przypominają błysk flesza i ich następstwem może być uczucie pieczenia. Nie będzie jednak zbyt intensywne, bo wraz z całym systemem uruchamia się także system chłodzący, zapewniający większy komfort pacjentowi.
Po zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL
Po leczeniu rumienia za pomocą lasera trzeba powstrzymać się przed opalaniem. Ekspozycja na słońce oraz promienie lamp w solarium zabroniona jest przez cały miesiąc. W przypadku, gdy konieczne będzie przebywanie na słońcu, należy ten czas skrócić do minimum oraz używać kremów z filtrem SPF. Przez cztery-pięć dni nie można też dopuścić do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Dzieje się tak, gdy podejmujemy zbyt forsowny wysiłek fizyczny, następuje zmiana temperatur lub np. przebywamy w saunie. Niewskazany jest też makijaż, a także używanie mydła, spirytusu czy toników na bazie alkoholu. Skóry w żaden sposób nie powinno się drażnić, pocierać. Rumień może być widoczny jeszcze przez dobę po zabiegu, podobnie jak niewielki obrzęk.
Przeciwwskazania do zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL
Laserowe usuwanie rumienia nie jest możliwe podczas ciąży, a także u osób, które mają świeżą opaleniznę. Za taką uważa się opaloną w ostatnich czterech tygodniach skórę. Rumień nie może być też usuwany laserowo u osób stosujących leki światłouczulające (retinoidy, przeciwdepresyjne, tetracykliny), zioła (dziurawiec, nagietek) lub pijących alkohol w ciągu ostatniej doby. Wyklucza też zabieg niewyrównana cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi i skłonności do powstawania bliznowców (keloidów).