Czy wypadanie włosów można skutecznie zahamować? Jakie są przyczyny i czy nadmierne wypadanie może doprowadzić do łysienia? Kiedy najlepiej podjąć specjalistyczną konsultację?
Przyczyny wypadania włosów
Żeby zastanowić się nad tym jak wzmocnić włosy, trzeba najpierw dobrze przeanalizować przyczyny ich wypadania. Do najczęstszych zalicza się:
- Niezdrowy styl życia: zła dieta, stres, mała aktywność fizyczna, niewystarczające nawodnienie organizmu.
- Podróże i częste zmiany klimatu lub częste przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją.
- Geny i dziedziczenie schorzeń.
- Terapie antybiotykowe, hormonalne i stosowanie antykoncepcji.
- Stany zapalne skóry głowy i włosów: m.in. grzybica.
- Atopowe zapalenie skóry głowy oraz inne choroby.
- Zaburzenia układu immunologicznego.
Wypadające włosy a łysienie
Wypadające włosy mogą być problemem już po 20.roku życia. Powoduje to dyskomfort społeczny i obniżenie poczucia wartości. Im szybciej skorzystamy z pełnej diagnostyki i pomocy lekarza, tym wcześniej zahamujemy schorzenie. Skuteczność leczenia zależy często od czasu w jakim się je wdroży. W niektórych przypadkach tracenie włosów minie po zaprzestaniu stosowania leków albo zmianie diety. Jednak do pełnego obrazu diagnostycznego wymagana jest pomoc eksperta.
Jak wzmocnić włosy?
Trwałe i efektowne wzmocnienie włosów nie polega na stosowaniu odżywek i koktajli zewnętrznych. To najgłębsze warstwy skóry głowy wraz z komórkami włosa potrzebują specjalistycznego działania. Umożliwiają to zabiegi takie jak na przykład: mezoterapia (igłowa i bezigłowa), Karboksyterapia Reology 2 oraz Dermapen 3/Mezopen.
Sprawdź więcej zabiegów i opinii na temat wzmacniania włosów – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/
Zabiegi na wzmocnienie włosów
- Mezoterapia skóry głowy – wypadające włosy przestaną być problemem, jeśli skorzystamy z mezoterapii igłowej, bezigłowej lub mikroigłowej. Dzięki odżywczym substancjom dostarczanym najgłębszym warstwom skóry, następuje zahamowanie łysienia i pobudzenie skóry do produkcji nowych włosów. Pomocnym narzędziem jest osocze bogatopłytkowe – krwiopochodna substancja odbudowuje skórę głowy.
- Dermapen 3/Mezopen – rozpoznane przyczyny wypadania włosów mogą skłonić do wykorzystania nowoczesnej, innowacyjnej formuły działającej pulsującymi igłami. Dzięki niej skóra otrzymuje odżywcze składniki. Jest to rodzaj mezoterapii mikroigłowej, a seria powtórzeń sprawia, że regeneracja włosów utrzymuje się przez długi czas.
- Karboksyterapia Reology 2 – odbudowa biologiczna ma miejsce dzięki wzmocnieniu głębokich warstw skóry przez medyczny dwutlenek węgla. Wywołane zostaje przekrwienie skóry, który prowadzi dalej do jej ujędrnienia i odżywienia włosów.
Zdaniem eksperta
Zastanawianie się nad tym jak wzmocnić włosy domowymi sposobami w sytuacji, kiedy istnieje szereg potencjalnych przyczyn, nie ma sensu. Trycholog – specjalista od chorób skóry głowy i włosów posiada najlepsze narzędzia diagnozujące. Może dzięki temu nie tylko rozpoznać powody, ale określić konkretny plan leczenia. „W swojej pracy skupiamy się na indywidualnym podejściu i uwzględnieniu rozwoju technologicznego.” – mówi ekspertka. „Zabiegi trwają od 15 do 30 minut i często wymagają powtórzeń. Wykonana seria zapewnia trwałość i satysfakcjonujący efekt, zarówno dla lekarza, jak i osoby zmagającej się z problemem wypadania włosów.”
Sposoby na wypadające włosy
Zabiegi medycyny estetycznej są bezbolesne i nieinwazyjne. Poprawiają kondycję włosów, odżywiają skórę głowy i w konsekwencji wpływają nie tylko na znaczący wzrost atrakcyjności, ale także ogólnego stanu zdrowia. Opalona skóra, przewlekłe infekcje, choroby nowotworowe, a także ciąża i okres karmienia piersią to stany, w których nie zaleca się wykonywania zabiegów.