Po zabiegach chirurgicznych często na skórze człowieka pozostają blizny, które nie prezentują się oczywiście zbyt estetycznie. Można sobie jednak z nimi skutecznie poradzić na wiele sposobów, ponieważ medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Usuwanie blizn jest możliwe przede wszystkim z wykorzystaniem specjalnego lasera, dzięki któremu można zadbać o swoją skórę i sprawić, że nie będzie ona już narażona na żadne blizny, a więc stanie się atrakcyjniejsza. Warto jednak dowiedzieć się tego, jakie konkretnie zabiegi polecane są pacjentom, którzy zmagają się z takimi bliznami, a już więcej nie chcą tego robić.

Laser Palomar Emerge

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest laserowe usuwanie blizn z wykorzystaniem lasera Palomar Emerge. Jest to laser emitujący specjalną wiązkę światła, która wnika w głąb skóry pacjenta. Laser odpowiada za to, aby zniszczyć w takiej skórze nieprawidłowe tkanki, dzięki czemu stan skóry wewnątrz, ale też na zewnątrz ekspresowo się poprawia i zaczyna wyglądać ona estetyczniej. Takie usuwanie blizn laserem powoduje, że skóra staje się zdrowsza, powstają nowe włókna kolagenu, ale też elastyna, a właściwe tkanki są wzmacniane oraz skutecznie regenerowane. Zabieg medyczny jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów, nie jest bolesny, a daje bardzo pozytywne efekty końcowe, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany na terenie Polski.

Zapraszamy również na BEZPŁATNE konsultacje kosmetologa, który dobierze odpowiednie zabiegi na blizny – więcej informacji: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/blizny-po-zabiegach-chirurgicznych/

Laser Harmony XL pro NIR

Dobrym wyborem może okazać się też laser na blizny Harmony XL pro NIR. Urządzenie to wykorzystuje w swojej istocie podczerwień. Wtedy też dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, a to z kolei prowadzi do tego, że są one pobudzone do działania i funkcjonują prawidłowo. Pobudzona jest także znajdująca się w skórze człowieka elastyna. Blizny po takim zabiegu ulegają zmniejszeniu, są praktycznie niezauważalne na skórze człowieka, więc jak widać wyraźnie w ten sposób można skutecznie poprawić swój wygląd i zadbać o odpowiednie samopoczucie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Laserowe usuwanie blizn cena w tym przypadku nie jest zbyt wygórowana, choć kilkaset złotych będzie trzeba zapłacić za zabieg medycyny estetycznej, aby poczuć się lepiej we własnym ciele i usunąć wszelkie blizny po zabiegach chirurgicznych.

Zabieg Surgen

Blizny pooperacyjne można skutecznie usunąć realizując również zabieg Surgen. Wykorzystuje się w tym przypadku zarówno fale radiowe, jak i działanie prądu. Głowica posiada igiełki, dzięki którym można wkłuć się w skórę pacjenta i tam właśnie ją stymulować. Wykorzystuje się wtedy obie te techniki, dzięki czemu efekty końcowe są dla pacjentów piorunujące. Zdecydować można się w ten sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych na łydkach, udach, pośladkach, dłoniach, ramionach, czy też brzuchu.

Zabieg Maximus

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także zabieg Maximus. Blizna pooperacyjna jest w stanie zniknąć wtedy w bardzo szybkim tempie ze skóry człowieka. Realizując taki zabieg specjaliści podgrzewają skórę pacjenta do temperatury 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu następuje regeneracja znajdujących się we wnętrzu skóry włókien kolagenowych, a blizny z czasem znikają. Pacjent może cieszyć się wtedy piękną skórą, która nie jest szpetna w żadnym miejscu. Jak widać na blizny pooperacyjne polecanych jest kilka różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Konsultacja ze specjalistą pomoże zainteresowanym pacjentom wybrać najlepsze dla nich zabiegi, dzięki którym raz na zawsze będzie można sobie poradzić z bliznami pojawiającymi się po zabiegach chirurgicznych.